SEO

Search Engine Optimization

Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization), arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir. Sağlıklı bir optimizasyon çalışması ile web sitenizin arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alması sağlanabilir.

Nasıl Yapıyoruz?

Genius Dijital Pazarlama Ajansı olarak, web sitenizin ilk sıralarda yer alması için SEO stratejileri uygulayarak, rakipleriniz arasından tercih edilmenizi sağlıyoruz. Uyguladığımız SEO Stratejilerinin bir kısmı aşağıda yer almaktadır;

SEO

Site İçi SEO

Web Sitesi tasarımı; kodlama yapısı, link inşası, görsel boyutlandırma, mobil uyumlu tasarım, içerik yönetimi, blog/makele kullanım şekilleri dikkate alınarak yapılır.

SEO

Site Dışı SEO

Harici kaynaklardan web sitesine yapılan yönlendirmeler, sosyal medya yönetimiyle birlikte dijital ortamlarda yapılan tanıtım ve paylaşımlarla web sitesine sürekli bir trafik akışı sağlanır.

SEO

Meta Tag

Web sitesi ile ilgili bilgilendirici metinler oluşurulur. Bu metinler; site açıklamasını, hedeflenen anahtar kelimeleri, coğrafi konumu ve web sitesinin sahibi vb. bilgileri içermektedir. Böylece web sitesi arama motorlarına tanıtılır.

SEO

Description Meta Tag

Description Meta Tag; web sitesi ziyaretçilerine, web sitesinin ve site sayfalarının içeriği hakkında bilgi veren özet açıklama metinlerinden oluştmaktadır. "Description Meta Tag"ler arama sonuçlarında göründüğü için kullanıcıların web sitesini tercih etmesinde önemli bir faktördür.

SEO

Anahtar Kelime

Kullanıcılar, arama motorlarında belirli kelimeler kullanarak arama yaparlar. Kullanılan bu kelime ya da kelime grupları web sitesi içerisinde sağlıklı bir kodlama ve yoğunlukta yer almaktaysa, web sitesi ilk sıralarda yer alır. Güncel arama trendleri ve web sitesi ile sunulan hizmet ya da bilgiler göz önünde bulundurularak, anahtar kelime stratejisi belirlenir ve web sitesine uygulanır.

SEO

Heading Tags

Site içi metinlerde yer alması gereken başlık etiketleri, web sitesinin ilk sıralarda yer alması açısından oldukça belirleyici bir SEO kriteridir. Anahtar kelime stratejisine göre yapılandırılmış başlık etiketileri, web sitesinin ilk sıralarda yer almasını ve kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlar.

Yol Haritamız

Site İçi SEO

Rakip Araştırması

İçerik Geliştirme

Anahtar Kelime

Link İnşası

Site Dışı SEO

TOP