SEO
Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

İngilizce Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harfleriyle ifade edilen SEO, bir web sitesinin belirli kelimelerle arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayan çözümlerin bütününü oluşturur.

SEO’yu etkileyen birçok faktör olmasına rağmen günümüzde SEO için en önemli kriter olarak kullanıcı deneyimi ilk sırada yer alır. Kullanıcı davranışları ve beklentileri arama motorlarının ölçümleme metotlarını ve buna bağlı olarak hangi sitenin ilk sıralarda gösterileceğinin belirlenmesini sağlar.

Doğasında hızlı ve takibi zor olan bu süreçlerde Genius Teknoloji Danışmanlık  olarak müşterilerimize hızla gelişen kriterlere uyum sağlamaları için kapsamlı bir SEO hizmeti sunmaktayız.

Genius Teknoloji Danışmanlık SEO Hizmeti

SEO Rakip Analizi
1

Rakip Analizi

SEO hizmeti önemli adımlardan biri olarak rakiplerinizin ve sektörün analizinin yapılmasını sağlıyor. Rakiplerinizin arama motoru optimizasyonu için nasıl stratejiler izlediğini takip ederek, sizi onların önüne geçirmek için planlar geliştiriyoruz. Firmanızın verdiği hizmete uygun olarak belirlediğimiz anahtar kelimelerin, rakipleriniz tarafından nasıl kullanıldığının detaylı bir incelemesini yapıyoruz. Sıralamada sizin sitenizin ve rakiplerinizin sitelerinin durumunu karşılaştırıyoruz. Yapılan bu karşılaştırma sonucu arama motorlarında ilk sıralarda yerinizi alabilmeniz için güçlü ve eksik yönlerinizi belirlemek için değerlendirme yapıyoruz. Bu belirlenen özelliklerin ışığında SEO hizmeti planlamasını oluşturuyoruz. Rakiplerinizin trafik kaynakları, backlinkleri ve sayfa içeriklerini inceliyoruz. Kapsamlı araştırma ve analiz sonucunda siteniz için başarılı ve güçlü içerik üretimine başlamaya hazır oluyoruz.

SEO Anahtar Kelime Analizi
2

Anahtar Kelime Analizi

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)’nun temel taşı sizi arama motorlarında anahtar kelimeler ile üst sıralara taşıyor. Anahtar kelimeler hem sizi tanımlayan hem de kullanıcıların size ulaşmak için kullandığı kelimelerin kombinasyonundan oluşuyor. Rakip analizi ve siteniz için özel olarak geliştirilen pazarlama stratejisiyle bütünleşik olarak belirlenen anahtar kelimeler üzerinde düzenli ve sağlıklı bir çalışma yürütüyoruz. Bu sayede arama motorlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlıyor ve birlikte dijital platformlarda daha görünür olmanızı mümkün hale getiriyoruz.

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu
3

Site İçi SEO Hizmeti

Pazarlama stratejisini belirleyip, rakip analizini yaptıktan ve anahtar kelimeleri belirliyoruz. Bu adımlardan sonra sıra kullanıcıların web sitenizde beklentilerini fazlasıyla karşılayan bir deneyim elde etmesine geliyor. Kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için Site İçi SEO çalışmalarından faydalanıyoruz. Kullanıcılar web sitenizde ne kadar uzun süre kalmak ister, site içerisinde ne kadar çok dolaşır ve hedeflediğiniz form doldurma ya da satın alma gibi hedefe yönelik davranışları gerçekleştirirse kullanıcı deneyimini o oranda arttırmış oluruz.

Genius Site Dışı SEO
4

Site Dışı SEO Hizmeti

Site Dışı SEO, arama sonuçlarında web sitenizi üst sıralara çıkarmak için web sitenizin dışında alınan aksiyonları ifade ediyor. Web siteniz dışında, sitenizin bağlantılarının paylaşılması, farklı mecralardan sitenize ziyaretçi akışı olması, sitenizin güvenilirliğini, alaka düzeyini ve kalitesini teyit edilmesini sağlıyor. Doğru ve kaliteli içerik üretimi ile ziyaretçilerin veya başka kanalların sizin içeriklerinize referans vermesi hedefleyerek, çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Ayrıca kapsamlı bir backlink çalışması ile süreci destekliyoruz.

Neden Genius Teknoloji Danışmanlık SEO Hizmeti?

Genius Teknoloji Danışmanlık olarak müşterilerimize ilk günden bugüne butik bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Her bir müşterimizin hedeflerini ve bulunduğu noktayı en iyi şekilde anlayıp, taleplerinizi büyük bir hassasiyetle inceliyor, çözüm sağlıyoruz. Markanızın dijital dönüşümünde yer almaktan keyif alıyor ve yaptığınız işin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Temel Hizmetlerimiz;

  • Kapsamlı sektör ve rakip analizi
  • Anahtar kelime tespiti
  • Anahtar kelimelere uygun içerik üretimi
  • Site içi SEO yönetimi
  • Site dışı SEO yönetimi
  • Backlink çalışmaları

 

Amacımız müşterilerimizin internette daha görünür olmalarını ve üst sıralarda yer almalarını sağlamak. Sunduğumuz hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.