Web Sitesi
Tasarım Hizmeti

Web Sitesi Tasarım

Web Sitesi bir markanın dijital dünyadaki görünen yüzüdür. Güncel tasarım trendleri kullanılarak, doğru bir kodlama ve pazarlama stratejisiyle oluşturulmuş web sitesi ise dijital dünyada daha görünür olmayı sağlar.

Bir proje olarak ele alınması gereken web tasarımı sürecinin, tasarım aşamasına geçmeden önce sağlıklı bir pazarlama stratejisi ile ana hatlarının belirlenmesi gerekir. Çünkü etkili ve sağlıklı bir pazarlama stratejisi, markanın hedef kitleye doğru bir şekilde ulaşmasını sağlar. Pazarlama stratejisi ise markanın vizyon ve misyonu doğrultusunda rakip analizi yapılarak oluşturulur. Bu sayede web sitesi tasarım sürecinde içeriklerin ana hatları ortaya çıkar.

İçeriklerin ana hatlarının ortaya çıkması ile birlikte anahtar kelimeler de belirlenir. Anahtar kelimeler; kullanıcıların arama motorlarında istedikleri ürün veya hizmete ulaşmak için kullandıkları kelimelerden oluşur. İçeriklerin temel unsuru olan bu sayede web sitesinin ilk sıralarda görünmesi sağlanır. Bu sebeple web sitesinde sunulan kelimelerin, aramalarda kullanılan anahtar kelimelerle örtüşmesi gerekir.

Pazarlama stratejisi ve anahtar kelimelerin belirlenmesinden sonra aşağıdaki süreçler izlenerek web sitesi tasarım aşamasına geçilir;

Genius Teknoloji Web Sitesi Tasarım Süreci

Genius Teknoloji Danismanlik
1

Web Tasarımı Proje Analiz Süreci

Bir proje olarak ele alınan web sitesi tasarım sürecinin bu aşamasında, müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentilerini dinleyerek, sizin için en uygun dijital pazarlama stratejisi belirliyoruz. Dijital pazarlama stratejisi doğrultusunda anahtar kelimeleri belirlenmesi ve rakiplerin analiz edilmesi ile web sitenizin içeriğinin ana taslağını oluşturuyoruz.

Genius Teknoloji Danismanlik
2

Görsellerle Web Tasarımı

Kullanıcı açısından daha cazip ve tercih edilir bir web sitesi olması için anahtar kelimelerin, görseller ve tasarımla desteklenerek uyumlu olmasını sağlıyoruz. Yapılan son güncellemeler ile başlıca arama motoru haline gelen Google, bir web sitesinin ilk sıralarda yer alması için kullanıcı deneyiminden yola çıkıyor. Kullanıcı deneyimi; bir web sitesinin arama sonucunda gösterildiğinde aldığı tıklanma oranı, sitede kalma ve gezinme sürelerinin baz alınması ile belirleniyor. Hedef kitlenin web sitesine çekilmesi, gezinmesi ve orada kalması için uygun görsel ve tasarım hizmeti sağlıyoruz.

Genius Teknoloji Danismanlik
3

Test Süreci

İçerik ve web tasarım süreçlerinin sonunda kullanıcı deneyimini en üst seviyelere çıkarabilmek için web sitesi Google Page Speed, Semrush ve benzeri test araçlarından geçirilerek performans testlerine tabi tutuyoruz. Web standartlarına uygunluk, hız testleri ve link kontrolleriyle gereken iyileştirmeleri yaparak, web sitenizin sorunsuz çalıştığından emin oluyoruz. Responsive web tasarım teknikleriyle oluşturulan web sitenizin çeşitli akıllı cihazlarda düzgün çalışmasını da teyit ediyoruz.

Genius Teknoloji Danismanlik
4

Yayın Sonrası Süreç

Yayına girdikten sonraki süreçte, en basit anlamda barındırma hizmetinin ve yazılım güncellemelerinin takibinden, en kompleks haliyle SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hizmetlerine dek ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için oldukça geniş bir yelpazede hizmet alternatifi sunmaktayız.

Neden Genius Teknoloji Web Sitesi Tasarım Hizmeti?

Genius Teknoloji Danışmanlık olarak müşterilerimize ilk günden beri butik bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Her bir müşterimizin hedeflerini ve bulunduğu noktayı anlayarak, taleplerini büyük bir hassasiyetle inceliyor ve çözüm yolları geliştiriyoruz. Dijital dönüşüm sürecinde müşterilerimize eşlik etmekten keyif alıyor ve başarılar ile birlikte büyümekten mutluluk duyuyoruz. 

Web Sitesi Tasarım Sürecindeki Temel Yapı Taşlarımız;

  • Kapsamlı sektör ve rakip analizi
  • Güncel teknolojilerle geliştirilmiş kapsamlı çözümler
  • Kullanıcı deneyimi (UX) odaklı arayüz tasarımı
  • Kapsamlı SEO incelemesi
  • Anahtar kelimelere uygun içerik üretimi
  • Kolay yönetilen paneller

 

Web sitesi tasarımı hizmetlerimizden faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.